$nbsp;
Karate na Igrzyskach

W 2020 roku Karate pojawi się w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jest to ważny fakt w historii karate, choć zdania na ten temat są podzielone.

Jako pozytyw można przyjąć promocję i podniesienie rangi Karate w oczach zwykłego zjadacza chleba. Jako zagrożenie można potraktować dalszą specjalizację w poszczególnych działach karate (tylko kata albo tylko kumite) i udziwnianie form karate aby były bardziej widowiskowe.

Nasza sekcja nie startuje w zawodach zarówno z przyczyn ideowych jak i organizacyjnych. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, że:


Jesteśmy jedyną sekcją karate w Kielcach, w której jedną z form treningu jest kumite (sparing) w systemie WKF (World Karate Federation), wedle którego będą rozgrywane zawody kumite na igrzyskach.


Być może któryś z naszych wychowanków trafi kiedyś (w innym mieście) do bardziej "sportowej" sekcji. Wtedy z pewnością będzie dysponował odpowiednimi umiejętnościami, które pozwolą mu na dalszy rozwój w tym kierunku.

 

 
 

Klub Karate Shotokan AGATSU Kielce

Pierwszy i jedyny klub Karate Shotokan
w woj. Świętokrzyskim.
Tradycja w technice - nowoczesność w nauczaniu.

Kielce, Świętokrzyskie

telefon: 660-375-259
e-mail: karate@shotokan-kielce.pl

 

Klub zrzeszony w:

 

© 2021 Klub Karate Shotokan AGATSU Kielce

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,