$nbsp;

Członkowie naszego klubu, poprzez przynależność do Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, zyskują możliwość udziału w obozach organizowanych w ośrodku DOJO Stara Wieś na preferencyjnych warunkach.

Regulamin Klubu Karate Shotokan AGATSU Kielce

§ 1 Warunki uczestnictwa w zajęciach Klubu Karate Shotokan AGATSU Kielce:

1.    Zapoznanie się i przestrzeganie regulaminu zajęć sportowo rekreacyjnych Klubu Karate Shotokan AGATSU Kielce  zwanego dalej „Klubem”.
2.    Dostarczenie do biura Klubu lub instruktora prowadzącego zajęcia wypełnionej i podpisanej Deklaracji Członkowskiej.
3.    Wniesienie opłaty wpisowej i terminowe regulowanie miesięcznych składek członkowskich.
4.    Brak przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w zajęciach.
5.    Zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na uczestnictwo w zajęciach w przypadku niepełnoletnich uczestników zajęć.

§ 2 Organizacja zajęć:

1.    Zajęcia odbywają się według tygodniowego harmonogramu zajęć.
2.    W przypadku niedyspozycji instruktora lub innych zdarzeń losowych Klub zastrzega sobie prawo do ustalenia zastępstwa, przeniesienia zajęć na inny termin lub do ich odwołania.
3.    Zajęcia nie odbywają się w dniach świątecznych.

§ 3 Uczestnicy zajęć są zobowiązani do:

1.    Punktualnego przybywania na zajęcia, zdyscyplinowania i aktywnego udziału w treningach.
2.    Posiadania ochraniaczy osobistych umożliwiających bezpieczny trening oraz stroju sportowego umożliwiającego bezpieczny trening.
3.    Przestrzegania zasad zachowania ujętych w Etykiecie Dojo.
4.    Przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz wykonywania wszystkich poleceń instruktora.
5.    Poinformowaniu instruktora o złym samopoczuciu lub ewentualnej kontuzji przed rozpoczęciem zajęć lub w trakcie zajęć, jeśli złe samopoczucie lub kontuzja wystąpi podczas zajęć,
6.    Przestrzegania zasad kultury osobistej, poszanowania mienia Klubu oraz pozostawiania po sobie porządku.
7.    Dbania o dobre imię Klubu, pomocy młodszym i słabszym członkom zespołu, zarówno w trakcie zajęć jak i poza nimi.
8.    Złe zachowanie podczas zajęć (żucie gumy, używanie brzydkich słów, wyśmiewanie koleżanek i kolegów, rozmawianie, przeszkadzanie w prowadzeniu zajęć, powodowanie sytuacji zagrażających życiu lub zdrowiu uczestników zajęć itp.) może spowodować odmowę uczestnictwa w zajęciach. Powtarzanie się negatywnych zachowań może spowodować skreślenie uczestnika zajęć z listy członków Klubu i wydanie czasowego lub stałego zakazu uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez Klub.

§ 4 Opłaty członkowskie:

1.    Wysokość składek ustala zarząd klubu, biorąc pod uwagę koszty związane z prowadzeniem zajęć i innych zadań statutowych.
2.    Egzaminy na stopnie są płatne dodatkowo.
3.    Opłaty za zajęcia należy dokonać do 10 dnia każdego miesiąca.
4.    Opłata miesięczna nie podlega zmniejszeniu ani zwrotowi w razie nieobecności lub rezygnacji z udziału w zajęciach.
5.    Klub ma prawo wezwać uczestnika zajęć lub jego opiekuna prawnego do uregulowania zaległych opłat członkowskich oraz zakazać uczestnikowi udziału w zajęciach do czasu uregulowania zaległych składek, a w przypadku nie uregulowania zaległych składek w wyznaczonym terminie skreślić uczestnika zajęć z listy członków Klubu.
6.    Wniesione opłaty nie podlegają zwrotowi.
7.    W przypadku nieobecności członka Klubu na ponad 50% zajęć w danym miesiącu opłata za zajęcia może zostać zredukowana, po zatwierdzeniu przez prezesa Klubu.

Masakatsu Agatsu

Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą

 

Agatsu znaczy zwycięstwo, ale w szerszym sensie niż tylko w zawodach. Pojęcie to częścią ulubionego powiedzenia Morihei Ueshib'y twórcy Aikido - "Masakatsu Agatsu" - Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad samym sobą.

Rozwijając nieco tę myśl - jeśli jeden zwycięża (np. na zawodach) oznacza to klęskę wielu innych. Poza tym, pamiętaj że na każdego kozaka znajdzie się większy kozak. Jeśli pokonasz już wszystkich i jesteś najlepszy to co ci pozostaje - poprzez dzisiejszy trening być jutro lepszym niż jesteś dzisiaj.

Jak się zapisać?

Przed treningiem proszę o telefon. Podczas rozmowy ustalimy kiedy można przyjść na próbny trening i do jakiej grupy. Po treningu próbnym przekazuję kilka dokumentów do wypełnienia i witamy w klubie.

 

Co zabrać na pierwszy trening?

Wygodny nie krępujący ruchów strój sportowy. Ćwiczymy boso, więc obuwie sportowe nie jest potrzebne.

 

Jakie kimono?

Jeżeli po kilku treningach wiesz już, że będziesz chciał się zaangażować w trening, należy zakupić karate-gi (ubiór do karate potocznie zwany "kimonem").

Niestety wcale nie jest łatwo kupić dobre karate-gi. Strój taki powinien przede wszystkim być wygodny i po prostu pasować do naszej sylwetki. Jest bardzo dużo różnych modeli karate-gi.

Na podstawie własnych doświadczeń mogę polecić markę TOKAIDO i kilka modeli:

dla początkujących/dzieci - TOKAIDO SHOHIN lub TOKAIDO NISSAKA

dla zaawansowanych/dorosłych - TOKAIDO NISSAKA lub TOKAIDO BUJIN SHIRO lub TOKAIDO TSUNAMI SILVER

Jak dobrać rozmiar kimona?

Zasada jest taka - kupujemy kimono na taki rozmiar jakiego wzrostu jesteśmy, NIE o rozmiar większe czy mniejsze (przynajmniej jeśli chodzi o te modele które polecam). Z tym, że jeśli mam 185 cm wzrostu a rozmiarówka jest 180 - 190 to kupujemy 190 (wyjątek od tej reguły stanowi kimono Tokaido Tsunami Silver bo ma b. długie rękawy).

 

Jakie rękawice?

Ze względu na charakterystykę treningów polecam też zakupić rękawice - napięstniki. Używamy modeli do karate WKF najlepiej również firmy TOKAIDO. Ewentualnie jakieś rękawice do MMA

WAŻNE aby miały także ochronę na kciuk!

 

Polecane sklepy internetowe:

www.shisa.pl

www.samuraj.net.pl

Do pobrania

 
 

Klub Karate Shotokan AGATSU Kielce

Pierwszy i jedyny klub Karate Shotokan
w woj. Świętokrzyskim.
Tradycja w technice - nowoczesność w nauczaniu.

Kielce, Świętokrzyskie

telefon: 660-375-259
e-mail: karate@shotokan-kielce.pl

 

Klub zrzeszony w:

 

© 2021 Klub Karate Shotokan AGATSU Kielce

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,