Staż Karate ul. Szkolna 29, grupa ogólna

Za nami 8 staż z shihanem Dąbrowskim w Kielcach. Powoli wypracowujemy własną historię i tradycje. Tym razem staż odbył się na ZSO nr 17 w Kielcach. Jak zawsze dwa treningi przed i popołudniowy.

Na pierwszym treningu przećwiczyliśmy techniki podstawowe połączone w nowe kombinacje oraz ciekawy sposób ćwiczenia kumite, który można by nazwać Kihon Nihon Kumite (Kihon kumite w dwóch przejściach ze zmianą poziomu ataku). Mieliśmy tez okazję poćwiczyć mięśnie brzucha w sposób, który rzadko w naszej sekkcji dotąd praktykowaliśmy, tzw. Plank.

Drugi trening zorientowany na kumite - poruszanie, dystans, szybkość startowa. Dużo ćwiczeń w parach, lub trójkach. Przy okazji przetestowaliśy nową salę pod kontem ewentualnych przyszłych treningów (wypadło obiecująco, tzn. nogi mniej bolą .

Po drugim treningu odbyły się egzaminy dla nominowanych osób. Wszyscy zdali wyczerpujący egzamin, aczkolwiek im dalej w las tym więcej drzew i jako prowadzący kielecką sekcję mam już pewne wnioski na czym powinniśmy się bardziej skupić na najbliższych treningach (i nie tylko).

Przy podsumowaniu stażu sensei podkreślił zaangażowanie wszystkich ćwiczących i życzył nam dalszej owocnej pracy na treningach.