W dniu 9 grudnia odbył się w naszej sekcji kolejny staż z shihanem Dąbrowskim. Nasze małe święto obywaliśmy już po raz jedenasty. Dzień spędziliśmy na dwóch treningach wg. ustalonego już dawno planu. Największym wyzwaniem było takie przygotowanie programu treningowego, aby był on wymagający, a jednocześnie dostępny dla wszystkich, zarówno początkujących i zaawansowanych.

Po raz kolejny okazało się, że odejście od utartych schematów w wykonywaniu nawet prostych technik znacznie komplikuje sprawę. Oprócz tego nie mogło również zabraknąć ćwiczeń ogólno - rozwojowych i kilku zabaw ruchowych z których zapewne najbardziej cieszyli się najmłodsi. Drugi trening był poświęcony ćwiczeniom przygotowującym i wprowadzającym do kumite, zawierał też ćwiczenia sprawnościowe i szybkościowe.

Kolejne wyzwanie to jak zwykle egzamin. Wyzwanie zarówno dla osób nominowanych jak i przeprowadzającego egzamin. Szczególnie ze względu na rozpiętość stopni osób jakie trzeba było przeegzaminować (a wcześniej ich do tego przygotować) o samych wymaganiach nie wspominając. Egzamin był rzetelny, pokazał zarówno dobre strony zdających jak i pewne braki które trzeba wyeliminować w dalszym etapie szkolenia.

Więc ...
do zobaczenia na treningach.
Oss